UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lubartów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Trwają wojewódzkie działania na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów


Województwo lubelskie zainicjowało akcję „Bezpieczny Jednoślad”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów oraz osób poruszających się hulajnogami. Policjanci w ramach tej akcji kontrolują stan techniczny jednośladów, jak również trzeźwość ich kierujących. Działania te są szczególnie istotne, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę wypadków, w których uczestniczyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W dniu dzisiejszym, mundurowi zwracają szczególną uwagę na techniczny stan pojazdów oraz zachowanie kierowców jednośladów. W trakcie kontrolnych działań sprawdzana jest trzeźwość kierujących oraz ich odpowiedzialność na drodze. Policja kładzie nacisk również na bezpieczeństwo ze strony innych uczestników ruchu, aby każdy z nich miał na uwadze dobro i bezpieczeństwo motocyklistów, rowerzystów i motorowerzystów.

Statystyki niestety pokazują dramatyczną rzeczywistość na drogach województwa lubelskiego. Od początku roku zanotowano 108 wypadków z udziałem jednośladów, w których 97 osób zostało rannych, a 6 zginęło. W szczególności rowerzyści, motocykliści, motorowerzyści oraz kierujący hulajnogami są w grupie ryzyka. Policja apeluje o rozwagę na drogach oraz o życzliwość wobec innych uczestników ruchu. Każdy z nas dąży do bezpieczeństwa, niezależnie od środka transportu, którym się porusza.

Źródło: Policja Lubartów


Oceń: Trwają wojewódzkie działania na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów

Średnia ocena:4.91 Liczba ocen:7


Zobacz Także